- Odprawienie adoracji Najświętszego Sakramentu przez pół godziny. Natomiast za nawiedzenie Najświętszego Sakramentu – odpust cząstkowy.
- Pobożne czytanie Pisma Świętego przez pół godziny z należytym szacunkiem dla Słowa Bożego i traktowanie tej czynności jako czytanie duchowne. Za czytanie pod tymi samymi warunkami, ale krótszy czas – odpust cząstkowy.
- Odprawienie Drogi Krzyżowej pod następującymi warunkami:
-
trzeba ją odprawiać w miejscu, gdzie jest prawnie założona Droga Krzyżowa
-
rozmyślać Mękę Pana Jezusa (nie jest konieczne, by treścią rozmyślania były poszczególne stacje)
-
trzeba przechodzić z jednej stacji do drugiej. Jeśli Drogę Krzyżową odprawia się publicznie i trudno jest wszystkim przechodzić ze stacji do stacji – wystarczy jak czyni to przewodniczący tego nabożeństwa, a inni wierni pozostają na swoich miejscach.
Powyższe czynności uprawniają do uzyskania odpustu zupełnego CODZIENNIE.
PROMOCJA LISTOPADOWA! Za pobożne nawiedzenie cmentarza przez cały listopad również można otrzymać ODPUST ZUPEŁNY za naszych zmarłych oraz ODPUST ZUPEŁNY w okresie 1 i 2 listopada nawiedzając kościoł lub kaplicę oraz ODPUST ZUPEŁNY nawiedzając cmentarz w dniach 1-8 listopada.
Jednocześnie należy pamiętać, iż przed przystąpieniem do wykonania czynności, uprawniających do otrzymania odpustu, należy spełnić poniższe warunki:
- Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy)
- Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
- Przyjęcie Komunii świętej
- Odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Maryjo") w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież. Intencje te są często ogłaszane, m.in. na naszych stronach z kalendarzem na dany miesiąc)